GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3331249
*
nr 333 1249
Vas
Keramik, E Dahlskog, H,15
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 11:38:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: e dahlskog keramik vas
-
6777 Affisch
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:56
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:09
*
Vas
nr 333 1249
Vas
Keramik, E Dahlskog, H,15
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 11:38:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: e dahlskog keramik vas
-
6777 Affisch
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:56 -
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41 -
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:09



